Inglise springerspanjeli karvahooldus

Springerspanjelid vajavad vähemalt kord nädalas kammimist, et harutada kerge vaevaga välja nädala jooksul tekkinud pusad. Õige kraasi ja kammi kasutamine teeb pusade eemaldamise  lihtsaks ilma karva kahjustamata. Springerspanjeli karvkate on kahes osas: veekindel väliskiht, millel on pehmem aluskarv. Springeril on “isepuhastuv” karvkate, kuna praht langeb nende väliskihilt lihtsalt maha. Kaks korda aastas toimub karvavahetus kui koer vabaneb kevadeks ja suveks oma talvemantlist.

Hoolduse kokkuvõte

Selleks, et inglise springerspanjelil püsiks kaunis siidine karv, tuleb teda õigete vahenditega ning piisavalt tihti hooldada. Juba kutsikast peale tuleks teda harjutada nii pesemise, kammimise kui fööni ja pügamismasina häältega- mida toredamaks see tegevus alguses teha, seda kindlam saate olla, et tulevikus ei teki probleeme. Õigesti hooldatud karv ei lase ka terviseprobleemidel tekkida- kõrvainfektsioonid tekkivad just ebapiisavast hügieenist ning umbsetest kõrvadest. Lisaks karvahooldusele tuleb jälgida ka küünte pikkust ning vastavalt vajadusele neid lühemaks lõigata. 

  • tee koer märjaks ning masseeri shampoon karva sisse, lase mõni hetk mõjuda
  • pese shampoon välja ning “pigista” tilkuvad kohad kuivemaks (selleks saab kasutada edukalt koertele mõeldud kuivatusrätti)
  • masseeri karva sisse palsam ning lase vähemalt 5 min mõjuda
  • pese palsam välja ning kuivata rätikuga (soovi korral pane selga vannimantel)
  • föönita koer kuivaks kasutades karva õhutamiseks pehmet kraasi

Peale pesu tuleb ette võtta veidi keerukam tegevus- soengu lõikus. Kui endal oskusi napib ning ei soovi ise seda teha, siis soovitame minna salongi või karvahooldust tegeva kasvataja juurde. Küsi soovitusi oma kasvataja käest või tõuühingust.

​Soengu lõikamine 

  1. kõrvad- 1/3 kõrva ülemisest osast aetakse masinaga(või lõigatakse kääridega) lühemaks
  2. kael- lõua alt kaelajoon kuni rinnakuluuni (jäta 1-2 sõrme jagu ruumi rinnakust ülespoole)lühikeseks lõigata
  3. pea pealt turritav karv näppudega ära noppida. Kui on rohkem karva, siis masinaga ühtlaselt puhtaks pügada.
  4. õlajoon ja käpa esikülg puhtaks noppida(ühepoolsete fileerkääridega puhastada- fileerkääre kasutatakse ainult pikki või vastu karva, mitte kunagi ei tohi teha lõiget karvaga risti)
  5. seljajoon ja küljed- üleliigne turritav/vana karv näppudega ära noppida( ära kunagi tee neid kohti masinaga ega kasuta mõnda furminaatorit- kergemat vastupanuteed minnes rikud koera karva jäädavalt)
  6. saba- võib lõigata nii vooliku kui lehviku kujuga, olenevalt maitse-eelistustest. Saba alune lõigata ühtlaseks.
  7. kannad-  lühikeseks lõigata
  8. käpad- lõigata ühtlaselt kassikäpa kujuks, käpa alune trimmida. Käpa tagaküljel ilukarv lõigata ühtlaseks, et ei lohiseks mööda maad.
  9. kõhualune- kõhujoon lõigata ühtlaseks kaareks, kõrgeim punkt on täpselt viimase ribi all.