Tervis

Eesmärgiks on aretada tervikliku välimikuga ja tõuomaselt liikuv inglise springerspanjel. Oma füüsiliste ja vaimsete omaduste poolest peab ta suutma täita linnukoera algset eesmärki- ajada saak lendu ning seejärel tuua see jahimehele.

Aretuses kasutatakse koeri, kellel on tehtud puusa-ja küünarliigese uuring ning silmauuring. Lisaks eelmainitud uuringutele on soovitatav kasutada ainult fukosidoosivabu koeri.

Ehkki inglise springerspanjel on tõuna suhteliselt terve, võib sellel tõul olla ka nt. epilepsia, allergiad ja autoimmuunhaigused.

Lisaks aretuses kasutatavatele isenditele nn tavaliste kodukoerte läbivaatus edendab aretust ning annab kasvatajatele olulist teavet tõu üldise tervisliku seisundi kohta. Eriti vanematel kui 7-aastastel koertel oleks oluline silmakontroll, sest mitte kõik pärilikud defektid ei  ilmne uuringutes noorena. Oluline on meeles pidada, et koer ise ei muutu halvemaks, isegi kui silmis on märgata mõni muutus. Enamik haigusi ei pruugi olla sümptomaatilised (ja seetõttu ei pruugi olla koera uuritud), kuid aretuses võivad probleemid põlvkondade jooksul mitmekordistuda.

PUUSA- JA KÜÜNARLIIGESE düsplaasia
Soomes läbi viidud uuringus selgus, et ligikaudu 77% 2013. aastal puusauuringu läbinud inglise springerspanjelitest olid terved (A ja B). Ülejäänud C ja D olid umbes 22% ning E (raske) 1%. Küünarliigese uuringu tulemused näitavad, et inglise springerspanjelil on küünarliigeses vähe häireid. 2013. aastal uuriti 46 koera küünarliigeseid. Neist 44 olid täiesti terved (0) ja kahel skoor 1.

SILMAHAIGUSED

​2013. aastal ilmnes silmahaiguste sümptomeid (PRA, HC või RD) umbes 5% uuritud koertest(Soomes). 
Teave PRA Cord1 geenimutatsiooni kohta inglise springerspanjelitel:
Leiti PRA-d põhjustav Cord  1- mutatsioon ja seega saab Inglise Springeri spanjelitel selle PRA-vormi suhtes DNA-d testida.

FUKOSIDOOS

See on pärilik haigus,  mis  mis esineb paljude sümptomitega, sealhulgas koordinatsiooni kaotus, suutmatusega kontrollida liikumist, nägemise ja kuulmise kaotus ning temperamentimuutused. Samuti võib ilmneda, et haigestunud koerad unustavad käske, mida nad varem teadsid.
Haigus on progresseeruv, mis tavaliselt ilmneb noorematel koertel, vanuses umbes 18 kuud kuni 4 aastat, ja kuna teadaolev ravi puudub, osutub surmavaks. Aainus viis, kuidas takistada haiguse tekkimist, on testida potentsiaalseid vanemaid.

​Fukosidoosi põhjustav geenimutatsioon leiti 1990. aastatel ja täiskasvanud koerte probleemi tuvastamiseks on olemas DNA-test, mis võimaldab neid enne aretust testida.