Veebikoolituse spanjelite tõuomase katse ( SPA ) kohtunikuks pürgijaile.Eesti Springerspanjelite TÜ korraldab 07.07.2021 algusega kell 12.00 soome keeles tasuta veebikoolituse spanjelite tõuomase katse ( SPA ) kohtunikuks pürgijaile.

Koolitus on neile, kellel on läbitud EKL-i poolt aktsepteeritud kohtuniku baaskoolitus või kes on juba kohtunik ja omab eelnevalt mõne muu 8. rühma tõuomase katse hindamise õigust. http://www.springerspanjelid.ee/totildeuomase-katse-kohtuniku-statuut.html Koolitajaks Soome sapanjelite tõuomaste katsete peakohtunik Kirsi Salokanto.

Koolituse kestvus ca. 6 – 8 h.
Huvilistel palume registreerida osalus saates vabas vormis kiri aadressile benaksinfo@gmail.com.
Lisaküsimused tel.-5182792

Lühidalt koolitajast – Kirsi Salokanto on spanjelite tõuomaste katsete peakohtunik aastast 1992. Samast ajaperioodist alates Soome Spanjeliliidu liige ning kuulub tõuomaste katsete korraldamise komisjoni. Aastal 2018 loodi kolme Soome suurema spanjelite tõuühinguga koos Spanjelite Tõuomaste Katsete Kolleegium, mille esinaisena on ta töötanud mitu aastat. Peakohtunikuna käib Kirsi igal aastal hindamas 1-3 katsel ning ta on korraldanud Soomes kolm kohtunikukoolitust, millest on välja kasvanud üle riigi 21 kohtunikku. Igapäevaselt on Kirsi Hämeen Spanieliklubi esinaine organiseerides kogu klubi tööd, korraldades näitusi ning katseid. Oma esimese koera sai Kirsi aastal 1977 ning selleks oli inglise springerspanjel. Kokku on Kirsi kennelist nimega Chivas maailma näinud 18 pesakonda sprinkusid, 1 pesakond kuldseid retriivereid ning 4 pesakonda Norwichi terjereid. Koerapisik on levinud ka Kirsi neljale lapsele sest kõigil neil on nüüdseks oma koerad ja kokku saades on see nagu väike koerte näitus.